Loading...
Haberler

Asgari Ücret İçin Talep Edilen Rakamlar Belli Oldu

Ülkemizde yıl sonuna yaklaştıkça merak edilen konuların başında asgari ücret geliyor. Asgari ücretle ilgili hükümetin , ana muhalefet ve sendikaların  ortaya koyduğu rakamlar üzerinden  görüşmeler yapılıyor. Peki asgari ücret 2018 yılında ne kadar olması bekleniyor ?

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak

Asgari ücret görüşmeleri tüm hızıyla sürüyor. Hükümet tarafı ve sendikalar arasında kıyasıya bir pazarlık yaşanıyor. Başbakan Binali Yıldırım Bangladeş  ziyareti öncesi yaptığı açıklamalarda 2018 yılında asgari ücrete enflasyon  oranında zam yapılacağını belirtti. Buna göre asgari ücretin  bugün itibariyle  1404 Lira olduğu düşünüldüğünde 2018 yılında asgari ücret minimum 1,586 liraya  olacak.

Asgari ücret  görüşmelerinde masanın diğer tarafındaki sendikaların asgari ücret talebi farklılık gösteriyor. Türk-İş’in asgari ücret talebi 1,893 lira olarak açıklarken , DİSK asgari ücretin 2,300 lira olarak açıkladı.

Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 2018 yılı asgari ücretinin 2 bin lira olması gerektiğini belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir